Medier

En av fem vil betale på nett

• I 2013 tok flere aviser seg betalt på nett • Ny undersøkelse viser en økende aksept blant leserne

BETALINGSVILLIG: Christopher Helgeby leser Aftenposten både på nett og papir og har et digitalabonnement på The New York Times. – Jeg er villig til å betale for aviser på nett, men det kommer an på innholdet, sier han. BETALINGSVILLIG: Christopher Helgeby leser Aftenposten både på nett og papir og har et digitalabonnement på The New York Times. – Jeg er villig til å betale for aviser på nett, men det kommer an på innholdet, sier han.

– Det vi ser gir grunn til optimisme, tross alt, sier Anne Jacobsen, analysesjef i Amedia, Norges nest største mediekonsern.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Bodø/Glimts nye storstue kan få navnet «Power­Office Arctic Arena». Det vitner om en total mangel på lokal selvtillit.

Medier

Regje­ringen vil ikke lenger levere papir­aviser på lørdager til hele landet. – Det sender et helt elendig signal, sier forfatter Agnes Ravatn.

Teater

– Det er som i «Spillet» og «Farmen»