Pakistan

Droner fredshåp i senk

I HARNISK: På en pressekonferanse i USA sist uke holdt Nabila Rehman (9) opp en tegning som skal forestille USAs droneangrep på Pakistan. Den pakistanske befolkningen er i harnisk etter det amerikanske angrepet og flere krisemøter er nå iverksatt. FOTO: REUTERS/Jason Reed I HARNISK: På en pressekonferanse i USA sist uke holdt Nabila Rehman (9) opp en tegning som skal forestille USAs droneangrep på Pakistan. Den pakistanske befolkningen er i harnisk etter det amerikanske angrepet og flere krisemøter er nå iverksatt. FOTO: REUTERS/Jason Reed

– USAs likvidering av Mehsud vil mest sannsynlig påvirke forhandlingene og fredsprosessen i Pakistan negativt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

En russisk plan beskriver en omfattende kampanje for å slå ut Ukrainas energi­for­syning før vinteren, ifølge New York Times.

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.