Akademia

Bruker millioner på PR

Universitetene i Oslo og Bergen hyrer inn PR-folk for å bedre sitt omdømme:

Kommunikasjon: Rektor ved Universitetet i Oslo, Ole Petter Ottersen, har hyret inn PR-Byrået Gambit Hill+Knowlton for å hjelpe til med kommunikasjonsarbeidet. Foto: Håkon Mosvold Larsen, NTB Scanpix Kommunikasjon: Rektor ved Universitetet i Oslo, Ole Petter Ottersen, har hyret inn PR-Byrået Gambit Hill+Knowlton for å hjelpe til med kommunikasjonsarbeidet. Foto: Håkon Mosvold Larsen, NTB Scanpix

– Det er ikke uvanlig at offentlige institusjoner benytter seg av ekstern hjelp, sier Ole Petter Ottersen, rektor ved Universitetet i Oslo (UiO).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Nyttårskonkurranse

Stol på pessi­misten i deg selv og svar nei der alle andre kanskje svarer ja. Det er stall­tip­sene fra årets vinnere av Klasse­kam­pens spålek for 2025.

2025

I 2025 har vi mistet noen av våre største kultur­per­son­lig­heter. Hvem skal fylle Solstads, Køltzows og Blekens sko?

Desember

Hvordan få mest mulig ytrings­frihet per krone?