Human Rights Service

Klassekampen har den siste tiden seilt opp som den ledende debattavisen hva gjelder innvandring og integrering. Dette fortjener avisens ledelse honnør for. Desto viktigere blir det at avisens journalister er etterrettelige. Det er derfor med skuffelse vi konstaterer at forrige lørdags firesiders oppslag, med hovedvinkel på Human Rights Service (HRS) sitt arbeid, preges av faktiske feil, misforståelser og utelatelser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Til tross for at Senter­par­tiet har brukt enorme pengar på distrikta, snur askvol­lin­gane partiet ryggen.

Kommuneøkonomi

Ordfører i Narvik Rune Edvardsen (Ap) har blitt hyllet av Sløseri­om­buds­mannen for sitt utradi­sjo­nelle ordfø­rer­kjede.

Reportasje

Som lege har Usman Mushtaq (Ap) selv vært med på å diagnos­ti­sere flere eldre med demens. Nå er det hans egen far som er rammet.