En daglig skuffelse

Klassekampen på dørmatta. Krigsforbryteren Rumsfeld. Eirik Bø: «Det burde være en selvfølge for en avis å kunne sette problemer under debatt.» Bra. Men så, side to: skuffelsen. Bud Graces «Ernie». Igjen. Tam og uinspirert, en død tegneserie, holdt oppreist og sminket for å tildekke dødens blekhet, av amerikanske avisers konservatisme og redsel for nye – for ikke å si nyskapende – stripeserier. Endelig er Bud Grace, den vulgære provokatøren, tøylet, sliten, og endelig lager også han striper hvis ryggrad alltid er bløte ordspill eller tåpelige paradokser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

I fjor endte lønns­veks­ten på 4,8 prosent. NHO-toppen mener den må kraftig ned.

Reportasje

Erik Charbellet går fra politiet til det nyopp­ret­tede Fair Play-kontoret i Møre og Romsdal. Han er sjokkert over omfanget av arbeids­livs­kri­mi­na­litet.

Klima

Det er ikke riktig at Norge har blant verdens mest ambisiøse klimamål, sier professor Elin Lerum Boasson. Hun etterlyser målrettet klima­po­li­tikk.