Klima

Sp går til kamp mot planlagt CO₂-plan

I går fremmet Senterpartiet et forslag i Stortinget om å skrote regjeringens planlagte opptrapping av CO₂-avgifta. Finansministeren sier nei.

Dyrt nok: Senterpartiet frykter at en opptrapping CO2-avgifta vil øke drivstoffavgiftene ytterligere. Dyrt nok: Senterpartiet frykter at en opptrapping CO2-avgifta vil øke drivstoffavgiftene ytterligere.

– Hverdagen til folk og bedrifter er veldig annerledes i dag enn den var da denne opptrappingen ble vedtatt av Ap, Høyre og Venstre. Det må Stortinget ta på alvor, og vi må justere kursen, sier Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.