Økonomi

Frp, Sp og KrF går sammen om kutt i drivstoff­av­giften

Frp, Sp og KrF går sammen om å fremme et felles forslag i Stortinget om å gjeninnføre kuttene i drivstoffavgiftene ut året. De får ikke støtte fra Høyre.

Har fått nok: Aksjonsgruppa Dieselbrølet demonstrerte foran Stortinget i går før den høytidelige åpningen av det 171. storting. Foto: Heiko Junge, NTBHar fått nok: Aksjonsgruppa Dieselbrølet demonstrerte foran Stortinget i går før den høytidelige åpningen av det 171. storting. Foto: Heiko Junge, NTB

– Den siste uka har vi sett pumpepriser på over 31 kroner literen. Dette kan ikke vi sitte stille og se på, sier Frp-leder Sylvi Listhaug.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

NHO vil redusere bøtene til bygg­sel­skap som bryter reglene. Det kan føre til flere lovbrudd, advarer leder av Bygnings­ar­bei­dernes Forening.

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.

Samferdsel

Siden 2024 har Nordlands­banen manglet ett av fire diesel­lo­ko­motiv. Grane-ordfører Raymond Fagerli er gått tom for tålmo­dighet: – Nordlands­banen er en tragedie.