Album

Balanse­kunster

Lerche kaster seg ut på kjærlighetens dyp.

AKROBATEN SELV: Sondre Lerche følger sin muse stadig nye steder. Foto: Hilde SolliAKROBATEN SELV: Sondre Lerche følger sin muse stadig nye steder. Foto: Hilde Solli

Sondre Lerche

Acrobats

PLZ

På tittelsangen om akrobatene synger Sondre Lerche: Two lovers of a certain ilk / Bound by leaps of faith and aerial silk. Den handler tilsynelatende om sirkusartister, men skildrer like mye elskende som kaster seg ut i et forhold uten sikkerhetsnett. Da er han vel nær det senge-akrobatiske, men Lerche er en musikalsk gentleman også på det området. Selv i sanger om erotikk og tiltrekningskraft, er han langt unna de lumre sidene til en britisk pop-satyr som Momus.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Album

Open Mike Eagle & Kenny Segal

Doomed!

Open Mike Eagle og Kenny Segal viser tegn på finstemt symbiotisk musikalitet.

Stella Lefty

Long Way Home

Rike barn leker best, eller i hvert fall mest. Men så er ikke hovedproblemet med USAs siste countrypopstjerneskudd at faren hennes er verdens 852. rikeste (ifølge Forbes). Ei heller at gjennombruddshiten til Lefty, «Boston», muligens minner om Noah Kahans «Stick Season». Problemet er hvor middelmådig og generelt dette høres ut, selv med svindyre hjelpere om bord. Eller kanskje nettopp derfor – her er noen på jakt etter hooks og en lyd som slekter på Nashville-versjonen av Taylor Swift, bare veldig mange år senere, i en tid der Swift-popen dukker opp over alt, litt mer vannet ut for hvert forsøk på å gjenskape noe som allerede er gjort.

The Womack Sisters

The Womack Sisters

Womack-familien kjenner soulhistorien som få andre.