Medier

Savner kritisk dekning

Flere medier jakter på varmerekorder i sommer. Eivind Trædal ønsker flere saker om alvoret bak sommervarmen.

Hett og svett: Men er det bare gode nyheter? Redaktør i Energi og Klima Ine Schwebs og MDG-politiker Eivind Trædal savner bruken av klima-ordet i nyhetssaker om hetebølgene. FOTO: MARIA HØY HANSEN, SKJERMDUMPER AFTENPOSTEN OG VGHett og svett: Men er det bare gode nyheter? Redaktør i Energi og Klima Ine Schwebs og MDG-politiker Eivind Trædal savner bruken av klima-ordet i nyhetssaker om hetebølgene. FOTO: MARIA HØY HANSEN, SKJERMDUMPER AFTENPOSTEN OG VG

Settes det ny varmerekord? Er det utsolgt for vifter? Forrige uke var det hetebølge flere steder i landet, noe norske medier har dekket flittig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ideer

Michel Foucault ville fylt 100 år i dag. Hvordan ble en kon­tro­ver­siell fransk aktivist verdens (kanskje) mest siterte akademiker?

Torgersen-saken

Alle trodde at forfatter Bjørn Olav Jahr ville frikjenne Fredrik Fasting Torgersen.

Bøker

NRK-leserne hater denne boka: – Smisker med Booktok