Vm i fotball

Seerrekorden fra 1994 lot seg ikke slå

TV2 slo flere seerrekorder under fotball-VM. Men den store rekorden uteble hos både dem og NRK. Har live-TV likevel fått sin revansje?

Kjente og ukjente: Det var folkefest i Oslo sentrum under fotballkampen mellom Norge-Brasil i VM, 5. juli i år. Her fra en felles visning i en bakgård på Grünerløkka med kjente og ukjente. Foto: Charlotte Førde SkomsøyKjente og ukjente: Det var folkefest i Oslo sentrum under fotballkampen mellom Norge-Brasil i VM, 5. juli i år. Her fra en felles visning i en bakgård på Grünerløkka med kjente og ukjente. Foto: Charlotte Førde Skomsøy

Før lørdagens kvartfinale mellom Norge og England spådde rettighetshaver TV2 at de ville slå den gjeldende norske seerrekorden fra 1994. Under fotball VM i 1994 satt nærmere 2,14 millioner nordmenn foran TV-en for å følge kampen mellom Norge og Mexico – på NRK.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

EU trekker to millioner euro i øremerket støtte til Vene­zia­bien­nalen. Årsaken er at Russland er ønsket tilbake i varmen.

Kunst

Når dyrene gjør sitt inntog i kunsten, slipper vi ikke unna oss selv.

Kunstig intelligens

Redaktøren i Store norske leksikon advarer mot følgene av KI-skraping