Arbeidsliv

Volden øker på skolene

Antall grunnskolelærere som blir utsatt for vold og trusler, fortsetter å øke.

UTSATT: Lærere på de laveste klassetrinnene er mest utsatt for vold, trusler og trakassering. FOTO: Frida Holsten GullestadUTSATT: Lærere på de laveste klassetrinnene er mest utsatt for vold, trusler og trakassering. FOTO: Frida Holsten Gullestad

Nye tall fra Statistisk sentralbyrå viser at fire av ti grunnskolelærere har opplevd å bli utsatt for enten vold, trusler, seksuell trakassering eller mobbing på jobb i løpet av det siste året. Tallene har vært økende siden 2013.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.