Medier

– Hva holder NRK på med?

Etter at de avsluttet samarbeidet med kritiker Thula Kopreitan, har NRK ingen som tar poesien på alvor, mener Preben Jordal.

Utilfreds: En statskanal som driftes slik NRK driftes, er ikke en statskanal Preben Jordan ser poenget med. Foto: Tom Henning BratlieUtilfreds: En statskanal som driftes slik NRK driftes, er ikke en statskanal Preben Jordan ser poenget med. Foto: Tom Henning Bratlie

– Vi er vitne til et kappløp mot bunnen mellom NRK og Aftenposten.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Festival

Festi­valens nye VIP-tilbud lover «den perfekte kombi­na­sjonen av festival og komfort». Øya er blitt til flere øyer, mener kritiker.

Scenekunst

Bransje­ve­teran Tove Bratten mener både regje­ringen og Kultur­rådet fortjener et kritisk blikk etter nedleg­gelsen av Verdens­teatret.

Akademia

Flere har hevdet at Norge bruker for mye ressurser på forsk­nings­by­rå­krati og at Forsk­nings­rådet bør inn­skren­kes. Rådet forsvarer egen posisjon.