Kronikk

En løsning på drivstoff­pro­blemet

Kan klimaavgift bli et rettferdig rødgrønt diesel-kompromiss?

Skjær i sjøen: For de rødgrønne er uenigheten om drivstoffavgiftene et akutt problem som de må finne en løsning på, skriver artikkelforfatterne. Foto: Anniken C. MohrSkjær i sjøen: For de rødgrønne er uenigheten om drivstoffavgiftene et akutt problem som de må finne en løsning på, skriver artikkelforfatterne. Foto: Anniken C. Mohr

Krigen i Midtøsten og de høye prisene på diesel og bensin har skapt trøbbel for de rødgrønne. Senterpartiets Vedum og Rødts Kristjansson er i podkasten Mimir og Marsdal skjønt enige om at resultatet av avgiftskuttet på bensin og diesel var bra.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

Tre store rettssaker de siste årene har vist omfanget av sexin­du­strien i Norge. Hvorfor skriver ikke mediene mer om dem?

Alle snakker om guttene – men hva med jentene som faller utenfor?

Selv om første runde med grønn indu­stri­satsing gikk skeis, er behovet for omstilling større enn noen gang. Norge må ta grep om utvik­lingen.