Russland

Problemene hoper seg opp for det russiske regimet

Økonomiske problemer, dårlige målinger og økt frustrasjon. Noe er i ferd med å skje i Russland – men å overdrive nedgangen lønner seg ikke, sier Russland-eksperter.

Kreml i knipe: Folk står på den flytende brua i Moskva og skuer utover Kreml, der problemene står i kø for de russiske politikerne. Foto: Igor Ivanko, AFP/NTBKreml i knipe: Folk står på den flytende brua i Moskva og skuer utover Kreml, der problemene står i kø for de russiske politikerne. Foto: Igor Ivanko, AFP/NTB

I slutten av april kom Russlands president Vladimir Putin med en uttalelse som fikk flere eksperter til å sperre opp øynene: Det går dårlig med den russiske økonomien, erkjente han.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Forføres Bernie Sanders av sci-fi-eventyret til Sam Altman?

Europa

Alternativ for Tysklands valg­suk­sess i helga røper en dyp splittelse blant Europas ytre høyre-partier.

Reportasje

De siste dagene har frontlinja rundt det omstridte høyde­draget Ali al-Taher i Sør-Libanon rykket nærmere. Mange som hadde vendt tilbake hit, flykter nå på nytt.