Alt Vink-jentene tar i, blir til gull. Men glem ikke hvordan det gikk med Kong Midas

«Hvorfor har ikke alle barer pølse?»

Et hardhendt steinkast fra Bislett stadion i Oslo ligger baren Flyfisher, på folkemunne kalt Flua. Siden årtusenskiftet har stedet vært drevet av ekteparet Einar og Janiche Lystrup, som har skapt en hjemmekoselig og uanstrengt atmosfære, med mørke tremøbler, nips og fotografier av bargjester og notabiliteter. En urokkelig tidskapsel i en ellers ganske trendsensitiv barflora.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Svenska Akademien

Etter metoo-skandalen i 2017 har Svenska Akademien fornyet seg, men er det til det bedre? – Borte er mystikken og autori­teten, sier Victor Malm.

Kunstig intelligens

Pangram har avslørt prisvin­nende forfattere og kjente journa­lister. Men er KI-detektoren presis nok?

Helse

Fra 2023 til 2025 steg antall pasienter med ADHD-diagnose innlagt på psy­kiatrisk avdeling med 60 prosent ved Drammen sykehus.