Farvel til Orbán?

FLAMMER OG RØYK: Orbán-tilhengere samlet seg foran Mathiaskirken på Slottshøyden i Budapest, en del av Ungarns kulturarv. FLAMMER OG RØYK: Orbán-tilhengere samlet seg foran Mathiaskirken på Slottshøyden i Budapest, en del av Ungarns kulturarv.

Publikum var i fyr og flamme.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran-krigen

Med en Iran-avtale på trappene er Benjamin «Bibi» Netanyahus flere tiår gamle krigs­dok­trine i ferd med å kollapse, ifølge den israelske etter­ret­ningens tidligere Iran-sjef.

Gaza

Donald Trumps plan skulle endre livet på Gazastripa. Måneder seinere lever Alaa (32) og familien fortsatt med krig, sult og frykt.

Folkerett

Som sjefan­klager i Den inter­na­sjo­nale straffe­dom­stolen (ICC) sto Fatou Bensouda aleine da hun ble truet av Mossad-sjefen og sank­sjo­nert av USA. Hun ber EU verne om domstolen.