Man stjeler gullbarrer, man stjeler smykker, også stjeler man helt andre ting. Et lager i et nabolag i Hongkong ble nylig frastjålet kyllingføtter til en verdi av 370.000 kroner, melder The Standard. De fem konteinerne inneholder om lag 130 tonn med føtter, så den som har stjålet det, har dårlig tid om planen er å spise dem opp.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Ukraina

Eks-for­svars­mi­nister Mykhajlo Fedorov var blant Ukrainas mest populære politikere. Nå mener analy­ti­kere at videotalen hans kan ha satt en stopper for oppturen.

Kringsjå

Det ropes opp om uansvar­lighet når vanlige lønns­ta­kere kompen­seres for dyrtid og et dysfunk­sjonelt strøm­mar­ked. Skyhøye leder­løn­ninger og milli­ard­ut­gifter til byråkrati og regel­ryt­teri forbigås derimot i stillhet.

Film og tv

Antallet norske drama­pro­duk­sjoner har falt med 60 prosent på tre år. – Mange i bransjen går ledig, sier regissør Eirik Svensson.