Mot veggen

Drømmer om dommedag

Filmskaper Tonje Hessen Schei mener vi må forstå makta og ideologien til ­evangelikale fundamentalister i USA for å forstå motivasjonen bak krigen i Iran.

Livbøye: Donald Trump hadde ikke blitt president i USA uten støtta fra kristne fundamentalister som gleder seg til ­dommens dag, mener filmskaper Tonje Hessen Schei. Livbøye: Donald Trump hadde ikke blitt president i USA uten støtta fra kristne fundamentalister som gleder seg til ­dommens dag, mener filmskaper Tonje Hessen Schei.

– Du har laget filmen «Praying for Armageddon» om amerikanske kristne som gleder seg til dommens dag. Kan vi forstå Iran-krigen som del av slaget om armageddon?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Nordea-direktøren er klar: Det går knallbra i norsk økonomi

Mot veggen

Sofie Marhaug står i havvind-kritikken

Mot veggen

Det må være lov å heie både på de som skaper og de som arbeider. Det sier Frp-leder Sylvi Listhaug idet hun åpner Frps landsmøte 1. mai