Forlag vil ikke ha noe med Chomsky å gjøre

Stopper distribusjon av fire bøker

Som en sentral intellektuell skikkelse på venstresida, har oversettelser av bøkene til Noam Chomsky vært kjærkomne i venstreorienterte forlag – også for tyske Unrast. Men etter avsløringene om at Chomsky rådet Jeffery Epstein til å ignorere mediekritikken i kjølvannet av trafficking-anklagene mot ham og skrev at samtalen om misbruk av kvinner preges av «hysteri», er det slutt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Statsbudsjett

Verken Creo eller Filmfor­bundet har store håp for stats­bud­sjettet. – De siste årene har vi bare hørt at det må strammes inn, sier Creos Hans Ole Rian.

Kulturtirsdag

I høst løfter Nasjo­nal­bi­blio­teket frem kinares­tau­ran­tene, rocke­kok­kene og det nynordiske kjøkkenet som brikker i landets nyere kultur­his­torie.

Tidsskrift

Med tids­skrif­tet «Samtal» vil en gruppe forskere fra Norge, Sverige og Danmark gi samfunns­forskningen tilbake til folket.