Ukraina

FT: Går mot valg i Ukraina

Ukraina forbereder seg på valg og folkeavstemning til våren, sier kilder til Financial Times.

I kulda: Folk står i kø for et gratis varmt måltid som blir servert av ukrainsk militære i et nabolag i Kyiv 8.februar. Foto: Efrem Lutsjky, AP/NTBI kulda: Folk står i kø for et gratis varmt måltid som blir servert av ukrainsk militære i et nabolag i Kyiv 8.februar. Foto: Efrem Lutsjky, AP/NTB

Under press fra USA planlegger nå Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj å holde valg og folkeavstemning om en mulig fredsavtale med Russland allerede til våren. Det sier fem embetsmenn fra Ukraina og vestlige land med kjennskap til saken til avisa Financial Times.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Mens Aipac bruker rekord­beløp på å støtte Israel-vennlige demo­kra­tiske kandidater fram mot mellom­valget, mener venstre­si­de­profil Daniel Denvir at den progres­sive bølgen ikke lar seg stoppe.

Spania

Ceuta-beboer kaller migra­sjons­bølgen hjerte­skjæ­rende og spør hvorfor Marokko tillater dette.

Analyse

USAs ferske Cuba-rapport: Lesningen er nesten komisk