Storbritannia

Epsteins nye e-poster skaper Starmer-krasj

Epstein-filene rammer Europas politiske klasse i land etter land. I Storbritannia øker presset på statsminister Keir Starmer om å gå av.

«DU HAR MAIL»: Storbritannias statsminister Keir Starmer havnet midt i den europeiske Epstein-stormen. Foto: Toby Melville, AFP/NTB«DU HAR MAIL»: Storbritannias statsminister Keir Starmer havnet midt i den europeiske Epstein-stormen. Foto: Toby Melville, AFP/NTB

I Storbritannia står statsminister Keir Starmer overfor en regjeringskrise etter publiseringen av Epstein-filene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.

Usa

Corbin Trent var en av Alexandria Ocasio-Cortez’ nærmeste medar­bei­dere. Tror byggmes­teren fra Tennessee at AOC kan bli president i USA?