Thailand

Thailand til valg etter år med krig og politisk kaos

Det er duket for nyvalg i Thailand. Landet har hatt tre statsministre på to år – og er fortsatt i konflikt med nabolandet Kambodsja.

UTFORDRER: Yodchanan Wongsawat snakker under et valgkampmøte i Nonthaburi-provinsen i januar 2026. FOTO: Sakchai Lalit, AP/NTBUTFORDRER: Yodchanan Wongsawat snakker under et valgkampmøte i Nonthaburi-provinsen i januar 2026. FOTO: Sakchai Lalit, AP/NTB

Thailands neste regjering må håndtere den langvarige grensestriden med Kambodsja som to ganger brøt ut i åpen krig i 2025.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Vestbredden

Pale­sti­nere terro­ri­seres på Vest­bred­den mens israelske soldater står og ser på. Nå bruker Israels forsvars­mi­nister situa­sjonen som et påskudd til å la politiet overta kontroll.

Reportasje

Religiøse sionister som vil gjenreise det jødiske tempelet i Jerusalem, får stadig mer innfly­telse i den israelske offent­lig­heten.

Immigrasjon

To uker etter at 72.000 mennesker tok seg over grensa fra Marokko, råder det fortsatt usikkerhet i spanske Ceuta. Hverdagen er snudd på hodet, forteller en beboer.