Kan et liv på rømmen friste? En 68-åring som denne uka ble pågrepet i Miami, etter å ha levd 18 år på rømmen, led i hvert fall ingen nød. Mannen, ettersøkt for å ha svindlet over 700.000 dollar, skal ha bodd og jobbet i Miami Beach under falskt navn, både som personlig trener og hotelldirektør. Slik kan man altså gå under radaren.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Utdanning

Silje Hammerstad står i front for noregs­his­torias lengste læ­rar­streik. I Bibelen finn ho streike­kraft.

Nord-amerika

Canadas handels­­krig mot USA er en kamp for å overleve, og det er ikke gitt at den er mulig å vinne, sier Michael Ignatieff, tidligere leder av Canadas Liberale parti.