Analyse

Vellykket ran i Venezuela vekker nye, våte voldsdrømmer i Washington

Et stykk hengemyr, takk?

«SE HVA JEG KAN!» I USA feirer Donald Trump angrepet på Venezuela som en suksess og et eksempel til etterfølgelse. FOTO: Evan Vucci, AP/NTB«SE HVA JEG KAN!» I USA feirer Donald Trump angrepet på Venezuela som en suksess og et eksempel til etterfølgelse. FOTO: Evan Vucci, AP/NTB

Hybris råder i Washington etter kidnappingen av Venezuelas president Nicolás Maduro. Trump-administrasjonen framstiller angrepet ikke bare som en ubetinget suksess, men også et eksempel på en suksessoppskrift de kan bruke igjen og igjen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Russland

Fjodor Lukjanov intervjuer Putin én gang i året: – Den verdens­or­denen som Putin etter sigende ville være en del av, er død

Iran

«Prinsen» står klar til å ta makta

Grønland

USA vil ha Grønland – spørsmålet er bare hvordan. Trusler om mili­tærbruk hagler, men Trumps foretrukne løsning skal være penger eller påvirk­nings­ope­ra­sjoner.