Kunst

Det som holder

Stian Hansen har trukket fra maleriet til det nesten ikke er noe igjen.

Spikern på hodet: Fargen bak spikerne er ofte mørkere enn bakgrunnen i Stian Hansens spikermalerier. Dermed blir hvert bilde et lappeteppe av små, rektangulære fargefelt. ​​​​​​​Begge foto: Magnus Gulliksen Spikern på hodet: Fargen bak spikerne er ofte mørkere enn bakgrunnen i Stian Hansens spikermalerier. Dermed blir hvert bilde et lappeteppe av små, rektangulære fargefelt. ​​​​​​​Begge foto: Magnus Gulliksen

The ­Ridiculous Nails

Stian ­Hansen

Christian Torp, Oslo

Står til 17. januar

Maleriet, i hvert fall siden modernismen, kan fremstå som øvelse i å finne en estetisk oppskrift eller et skjema, for så å tømme dens potensiale, gjennom å lage flest mulige variasjoner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Kunst under Fløien

Niels Klim som utgangspunkt for en utstilling i Bergen er godt tenkt, men ideen er mer overbevisende enn resultatet.

Kunst

Shards of heavy hard

Apichaya Wanthiang gir meg lyst til å erfare verden med fingertuppene.

Anmeldelse

Skin to Skin

Sandra Mujingas figurer fascinerer også i Wien, men behøver tekstlig forsterkning for å formidle det kunstneren later til å ville uttrykke.