Festivaleier skylder skatt og privat gjeld

Kreditorer i kø

Festivalkonsernet Sky, som står bak Stavernfestivalen, skylder penger til Skatteetaten, Tono og leverandører. Til tross for et privatlån fra investor Christian Sinding har ikke selskapet gjort opp kravene, skriver Dagens Næringsliv (DN). Til sammen har Sky og underselskapet Stavernfestivalen nær sju og en halv million kroner i inkassokrav. Ifølge DN har ingen av selskapene levert regnskaper for 2024.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Utdan­nings­di­rek­to­ratets forslag til ny en ny fag- og timefor­deling i videre­gå­ende skole er dårlig nytt for norskfaget, ifølge profes­sorer ved Univer­si­tetet i Bergen.

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.