Asia

Likhusene er fylt opp

Flere hundre er døde i Sørøst-Asia etter en voldsomt flom.

Flere meter vann: Varer fra det lokale supermarkedet flyter i gata i Hat Ya sør i Thailand. Minst 145 personer har mistet livet i regionen som følge av flommen. Foto: ARNUN CHONMAHATRAKOOL, AFP/NTBFlere meter vann: Varer fra det lokale supermarkedet flyter i gata i Hat Ya sør i Thailand. Minst 145 personer har mistet livet i regionen som følge av flommen. Foto: ARNUN CHONMAHATRAKOOL, AFP/NTB

Store deler av Sørøst-Asia har i en uke blitt rammet av svært tungt regnvær etter at en sjelden tropisk storm rammet Malakkastredet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

Ukraina står overfor en ny eksport­krise etter at angrep har gjort sjøveien farligere.

Kommentar

Tilbyr en sniktitt på innlegg som kan flytte milliarder på børsen for bare 100.000 dollar.

Intervju

Den ameri­kanske venstre­sida har vind i seilene, og Bhaskar Sunkara fryder seg. Samtidig advarer venstre­ideo­logen både mot å utvanne prosjektet og å bli for radikal for velgerne.