Verdt å vite

Verdt å vite

Når «The Dream (The Bed)» av Frida Kahlo selges på auksjon i november, forventes det å innbringe opptil 60 millioner dollar. Dermed kan det bli det dyreste verket av en kvinnelig kunstner som er solgt på auksjon noensinne, skriver Smithsonian Magazine. Maleriet viser Kahlo i en himmelseng, omgitt av grønne planter, under et skjelett innpakket i eksplosiver og med blomster i hendene. SGN

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Frp befester posisjonen som Norges største parti, som sammen med Høyre og KrF sikrer borgerlig flertall helt uten Venstre.

Fotball-vm

Over hele landet forbereder politiet seg på kveldens kvart­fi­nale i VM. Mangel på politifolk gjør jobben vanske­li­gere, mener fagfor­eningen.

Ministernes mester

Kari Nessa Nordtun er noko så sjeldan som ein godt likt Ap-­­politikar. Det einaste problemet er at ho ikkje vil bli partileiar.