Analyse

Et tomt restau­rant­lo­kale i Berlin forteller om et større stemnings­skifte

Kritikken av Israel vokser, også i Tyskland.

COMING SOON? Deutscher Dom speiler seg i en plakat som annonserer åpningen av den israelske restauranten Gila & Nancy. Men åpningen er utsatt etter massive protester mot eieren. COMING SOON? Deutscher Dom speiler seg i en plakat som annonserer åpningen av den israelske restauranten Gila & Nancy. Men åpningen er utsatt etter massive protester mot eieren.

Det er over en måned siden den egentlig skulle åpne på nyoppussede Gendarmenmarkt, den ærverdige plassen like ved Unter den Linden i Berlin. Men nå later det til at eierne bak den israelske restaurantkjeden «Gila & Nancy» har kastet inn forkleet og gitt opp.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Spania

Dommen mot Pedro Sánchez’ bror øker presset på Spanias stats­mi­nister. Støtte­spil­lere omtaler saken som politisk motivert, mens en forsker advarer om at summen av sakene kan koste ham dyrt.

Reportasje

Hver dag våkner Olga med følelsen av å ha overlevd enda en natt i Ukraina

Sør-afrika

Tre tiår etter apartheid kjemper Sibongele for retten til å ha et sted å bo