Ytre høyre

AFD-politiker evakuert fra Grønland

Tyske Lena Kotré fra ytre høyre-partiet AFD ble evakuert av sikkerhetshensyn da hun var på en omvisning på Grønland i Oslo med partiet Norgesdemokratene.

TORGETS RØST: Om lag tusen demonstranter i alle aldre møtte opp på Grønland torg med appeller og sang. TORGETS RØST: Om lag tusen demonstranter i alle aldre møtte opp på Grønland torg med appeller og sang.

Motdemonstranter ropte «ingen nazister i våre gater» og «vi er alle antirasister. Hele Oslo hater fascister» under den planlagte visitten fra Kotré fredag ettermiddag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Beredskap

Frykter norsk by kan bli bombemål

Sametinget

Et dramatisk møte førte til mistil­lits­forslag og anklager om hemme­lig­hold. Alle partier må roe gemyttene, oppfordrer jurist og forsker Ande Somby.

Nedrustning

Professor Målfrid Braut-Hegghammer får Ingrid Aunes minnepris for sitt arbeid for kjerne­fy­sisk ikke-spredning og ned­rust­ning.