Fattigdom

Har flere fattige enn på 30 år

9,8 millioner franskmenn lever i fattigdom, ifølge statistikkbyrået Insee. – Ikke overraskende med Macrons politikk, sier lederen for franske Arbeiderklasseungdommen.

MATKØ: Studenter står i matkø i Bordeaux i Frankrike, 24. september i fjor. Nye tall viser at 9,8 millioner franskmenn lever i fattigdom, uten å regne med studentene. Foto: Christophe ARCHAMBAULT, AFP/NTBMATKØ: Studenter står i matkø i Bordeaux i Frankrike, 24. september i fjor. Nye tall viser at 9,8 millioner franskmenn lever i fattigdom, uten å regne med studentene. Foto: Christophe ARCHAMBAULT, AFP/NTB

– Mange fattige familier er veldig slitne, av mangel på kjøpekraft og materiell verdighet, sier Sarah Bennani.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Sveitsiske politikere ønsker å distansere seg fra USA.

Gaza

Brødrene Amir (4) og Yousef (6) lider av under­er­næ­ring. Det lille Israel slipper inn av nødhjelp, når ikke de som trenger det mest.

Danmark

Mens resten av Norden aner­kjenner Palestina som stat, holder Danmark igjen. – Regje­ringen vil ikke tirre USA, sier statsviter Henrik Larsen.