Mot veggen

Slår et slag for kvinnen i gata

Alle skal være representert i Bergens gater og smau, med unntak av hvite, heterofile menn, mener SVs Eira Garrido.

OVER FJELLET: For tida er Eira Garrido på østlandsferie, langt unna Bergens gater og torg. Her fotografert i Sande i Vestfold. OVER FJELLET: For tida er Eira Garrido på østlandsferie, langt unna Bergens gater og torg. Her fotografert i Sande i Vestfold.

– Bergen har hatt en regel om å kalle opp gater og plasser etter kvinner. Nylig gikk det borgerlige flertallet vekk fra dette, med begrunnelsen at samfunnsbidrag – ikke kjønn – skal avgjøre hvem man hedrer i bybildet. Hva er galt med det?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Per Vidar Kjølmoen (Ap) prokla­merer at han er hinsides «Ifo»

Mot veggen

I 2018 ivra Dag-Inge Ulstein for at KrF skulle melde overgang til venstre­sida i politikken. No leiar han den konser­va­tive vendinga i partiet.

Mot veggen

Ola Borten Moe (Sp) forstår Israels angrep på Iran og tror knallhard sikker­hets­po­litikk og opp­rust­ning vil gjelde i tida fremover.