Mot veggen

Slår et slag for kvinnen i gata

Alle skal være representert i Bergens gater og smau, med unntak av hvite, heterofile menn, mener SVs Eira Garrido.

OVER FJELLET: For tida er Eira Garrido på østlandsferie, langt unna Bergens gater og torg. Her fotografert i Sande i Vestfold. OVER FJELLET: For tida er Eira Garrido på østlandsferie, langt unna Bergens gater og torg. Her fotografert i Sande i Vestfold.

– Bergen har hatt en regel om å kalle opp gater og plasser etter kvinner. Nylig gikk det borgerlige flertallet vekk fra dette, med begrunnelsen at samfunnsbidrag – ikke kjønn – skal avgjøre hvem man hedrer i bybildet. Hva er galt med det?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Kommen­terer det norske freds­diplomatiet: – Har fått en ripe i lakken etter Epstein-av­slø­rin­gene

Mot veggen

Landets viktigste mønstring av sam­tids­kunst speiler overhodet ikke samtida, hevder nyhets­re­daktør Alexander Z. Ibsen.

Mot veggen

Oljefondet skal få ny etikk­mo­dell. Cecilie Hel­les­tveit skjønner ikke hvorfor vi drepte systemet som gjorde oss rike uten at vi ble onde.