USA sanksjonerer FNs spesial­rap­portør

«Mafiaaktig», sier Albanese

«I dag innfører jeg sanksjoner mot Fransceca Albanese, FNs menneskerettighetsråds spesialrapportør i de okkuperte palestinske områdene, for hennes ulovlige og skammelige innsats for å få Den internasjonale straffedomstolen (ICC) til å handle mot USA og mot israelske tjenestemenn, selskaper og ledere», sa USAs utenriksminister Marco Rubio onsdag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Spania

Spanias liberale innvand­rings­po­li­tikk, Vest-Sahara, Israel og USA. Teorier om årsaken florerer etter at 60.000 migranter krysset grensa fra Marokko til Spania.

Krigen i Ukraina

Nærmere 27.000 ikke-russere har blitt rekruttert til Russlands front i Ukraina, noen med løfte om en vanlig jobb. Mange kommer aldri hjem igjen.

Sudan

Vestens økonomiske interesser i De forente arabiske emirater har bidratt til å holde borger­krigen i Sudan i gang, ifølge utvik­lings­forsker Gunnar Sørbø.