Jubileum

De villeste ting

Geir Berdahl (80) har en radikal indre frihet. Slik skaper han frihet og muligheter for andre.

FYLLER 80: For meg har det vært fullstendig omstyrtende å bli kjent med Geir og jobbe med ham, skriver hans tidligere kollega Geir Gulliksen. Foto: Tom Henning BratlieFYLLER 80: For meg har det vært fullstendig omstyrtende å bli kjent med Geir og jobbe med ham, skriver hans tidligere kollega Geir Gulliksen. Foto: Tom Henning Bratlie

Geir Berdahl ble forlagssjef i Forlaget Oktober i 1979. Det var krise, økonomien var dårlig, de ansatte i opprør, noe måtte gjøres. Geir jobbet på Tronsmo, og i en lunsjsamtale om situasjonen på Oktober skal han ha spurt ut i løse lufta: «Kan ikke jeg bli forlagssjef, da?»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

At kunst­ver­denen også er et livsstils­fe­nomen, er godt kjent. Nå har galle­ris­tene dessuten entret restaurant- og hotell­bran­sjen.

Spielbergs ønskedrøm om et nytt medie­fel­lesskap er ufattelig regressiv.

Henie Onstad Kunst­sen­ter er kommet på utstilling hos konkur­renten Nasjo­nal­mu­seet.