Mot veggen

Leverer burger med bismak

Daglig leder i Wolt Elisabeth Stenersen kan ikke garantere at matbudene ikke er ofre for menneskehandel. Men hun lover å gjøre alt hun kan for at det aldri skal skje igjen.

BEBUDER BEDRING: Elisabeth Stenersen har ledet Wolt i snart seks år. Økokrim avslørte at organiserte kriminelle nettverk har etablert seg i plattformselskapet. Nå skal Stenersen selv være ansvarlig for at det tas grep. Foto: Sindre Hopland, E24BEBUDER BEDRING: Elisabeth Stenersen har ledet Wolt i snart seks år. Økokrim avslørte at organiserte kriminelle nettverk har etablert seg i plattformselskapet. Nå skal Stenersen selv være ansvarlig for at det tas grep. Foto: Sindre Hopland, E24

– Rumenske kriminelle nettverk rekrutterer folk til å jobbe som bud for Wolt og Foodora. De rekrutteres gjennom sosiale medier og fiksere. Bakmenn beholder ofte hele eller deler av budenes inntekt. Var dere klar over dette?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Kampen mot skjerm i skolen bygger på følelser, frykt og populisme, mener Torgeir Waterhouse. Nå tar tek-guruen til motmæle – i sin nye papirbok.

Mot veggen

Barne­au­tisme øker. Nevro­psy­kolog mener vi må slutte å se så mye på genetikken.

Mot veggen

Glenn Diesen (For) er samd med Putin om mykje, men tykjer ikkje det gjer han til putinist.