Skal ta dei korrupte

Regjeringa har gitt 12 millionar kroner til Økokrim for å styrkja arbeidet mot korrupsjon med en ny antikorrupsjonseining. Det er noko av det aller viktigaste me jobbar med, seier Økokrim-sjef Pål Lønseth. Økokrim opplyser at det blir omtrent meldt 50 korrupsjonssaker kvart år. ©NPK

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sykehusbygg

Firma uten tariff­av­tale fikk kontrakt på 116 millioner kroner for tømre­arbeid på Nye Aker sykehus. Nå er de konkurs, og Syke­hus­bygg får kritikk for anbuds­pro­sessen.

Korn

Det norske folk skal på nytt lære å spise bygg, sier daglig leder Torunn Nordbø i Opplys­nings­kon­toret for korn og brød.

Fattigdom

En av fem har ikke råd til tannlege, ifølge ny forskning. Mange må velge mellom å betale strøm­regningen eller kjøpe mat, sier Marthe Øyangen i Hjelp mæ å hjelpe.