Rusreform

Går mot enighet om ny rusreform

Høyre, Ap, SV og Venstre er i ferd med å bli enige om ny rusreform, erfarer Klassekampen. Avtalen kan bli lagt fram i dag.

KAN AVGJØRE: Ruspolitisk talsperson i Høyre Sandra Bruflot (i midten) har en nøkkelrolle i forhandlingene om ruskompromiss med Ap. Her er hun flankert av Henrik Asheim og Tina Bru. Foto: NTBKAN AVGJØRE: Ruspolitisk talsperson i Høyre Sandra Bruflot (i midten) har en nøkkelrolle i forhandlingene om ruskompromiss med Ap. Her er hun flankert av Henrik Asheim og Tina Bru. Foto: NTB

Fire år etter at Ap stemte mot Solberg-regjeringens rusreform, får partiet nå med Høyre, SV og Venstre på et ruskompromiss i Stortinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ministernes mester

Jonas Gahr Støre er elsket av verdens­lederne. Norske velgere er det verre med.

Jordbruk

Vått og grått vær truer bønder i Trøndelag med økonomiske tap og ødelagte avlinger. Kornbonden Ole Martin Riseth ligger våken og håper været snur.

Datasenter

Menings­måling viser stor folkelig motstand mot nye datasentre. Rødt vil ha en «pa­nikk­lov» i datasenter-byggingen.