Rusreform

Går mot enighet om ny rusreform

Høyre, Ap, SV og Venstre er i ferd med å bli enige om ny rusreform, erfarer Klassekampen. Avtalen kan bli lagt fram i dag.

KAN AVGJØRE: Ruspolitisk talsperson i Høyre Sandra Bruflot (i midten) har en nøkkelrolle i forhandlingene om ruskompromiss med Ap. Her er hun flankert av Henrik Asheim og Tina Bru. Foto: NTBKAN AVGJØRE: Ruspolitisk talsperson i Høyre Sandra Bruflot (i midten) har en nøkkelrolle i forhandlingene om ruskompromiss med Ap. Her er hun flankert av Henrik Asheim og Tina Bru. Foto: NTB

Fire år etter at Ap stemte mot Solberg-regjeringens rusreform, får partiet nå med Høyre, SV og Venstre på et ruskompromiss i Stortinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnehage

Romsås-mødrene Kristin Furulund, Fatima Yasien og Eden Paalgard tror kutt i barne­hage­til­budet vil få flere til å forlate bydelen.

Digitalisering

Det er ikke nok å innføre alders­grense på sosiale medier. Det er enda viktigere å lage nye digitale platt­for­mer, mener Hilde Nagell i Agenda.

Ytre høyre

Nystiftede Bevar Norge har som mål å beskytte landet mot kulturelt forfall. Kristne verdier står i høysetet, ifølge lokal­lags­leder i Bergen Rune Samnøy.