Forsikring

Mora kjøpte uførefor­sikring til ham i skjul

Mora til stortingsrepresentant Mímir Kristjánsson (R) veit selv hva det koster å bli uføretrygda. Allerede i 2006 tegnet hun uføreforsikring for sønnen – uten at han visste om det.

DYRT Å BO: For at færre skal se seg nødt til å kjøpe uføreforsikringer, må folks gjeldsnivå ned, tror stortingsrepresentant Mímir Kristjánsson (R). Det skjer på boligmarkedet, ikke trygdekontoret, påpeker han. FOTO: FARTEIN RUDJORDDYRT Å BO: For at færre skal se seg nødt til å kjøpe uføreforsikringer, må folks gjeldsnivå ned, tror stortingsrepresentant Mímir Kristjánsson (R). Det skjer på boligmarkedet, ikke trygdekontoret, påpeker han. FOTO: FARTEIN RUDJORD

For noen år siden oppdaget Mímir Kristjánsson en forsikring i nettbanken som fikk ham til å stusse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Regjeringen

Ap-regjeringa samler fem punkter fra hvert depar­tement som de skal styre etter.

Høyre

Nestle­der­kan­didat Sandra Bruflot mener Høyre må bli best på skole- og helse­po­li­tikk, og ikke dilte etter Frp på inn­vand­ring.

Høyre

Med erfaring fra helse og like­stil­ling bør Sandra Bruflot bli Høyre-nestleder, mener Buskerud Høyre