Storbritannia

Presses av venstrefløyen

Dårlige lokalvalg og menings­målinger viser at Keir Starmer må endre kurs, mener Labour-­politiker Martin Abrams.

Presset i et hjørne: Statsminister Keir Starmer etter spørretime i parlamentet i London på onsdag. Foto: Kirsty Wigglesworth, AP/NTBPresset i et hjørne: Statsminister Keir Starmer etter spørretime i parlamentet i London på onsdag. Foto: Kirsty Wigglesworth, AP/NTB

– For øyeblikket ruller Labour ut det røde teppet for Reform og for at Nigel Farage blir landets neste statsminister.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Midtøsten

Visepre­si­denten i USA snakker om «samtaler» med Iran, men forskere frykter at USA og Israel har bombet forhand­lings­bordet i fillebiter.

Iran-krigen

Tror ikke USAs bomber frigjør Iran

Midtøsten

Den eneste atomvå­pen­makta i Midtøsten har gått til krig for å knuse Irans atom­pro­gram. Det vil virke mot sin hensikt, mener nedrus­tings­ekspert Mark Fitz­pat­rick.