Midtøsten

Israel trapper opp i Gaza og Syria

En rakett fra Houthi-militsen slo i går ned i Ben Gurion flyplass i Tel Aviv. Angrepet kom etter at Israel trappet opp angrepene på Gazastripa og i Syria.

TRAPPER OPP: Mesteparten av Gazastripa ligger i ruiner, men Israel skal nå trappe opp og kaller inn tusenvis av reservister. En opptrapping er også ventet i Syria og i Jemen. FOTO: Ariel Schalit, AP/NTBTRAPPER OPP: Mesteparten av Gazastripa ligger i ruiner, men Israel skal nå trappe opp og kaller inn tusenvis av reservister. En opptrapping er også ventet i Syria og i Jemen. FOTO: Ariel Schalit, AP/NTB

I går føk en rakett ned i parkeringsplassen ved Ben Gurion-flyplassen utenfor Tel Aviv. Houthimilitsen har påtatt seg ansvaret.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Kina

Mens EU skjerper kursen mot Kina, legger utenriks­mi­nister Wang Yi ut på en uvanlig rundreise i Norden.

Reportasje

Dattera til Sukaina er blitt stemplet som terrorist

Frankrike

Nasjonal Samling og Marine Le Pen venter på en dom som kan avgjøre alt