Midtøsten

Israel trapper opp i Gaza og Syria

En rakett fra Houthi-militsen slo i går ned i Ben Gurion flyplass i Tel Aviv. Angrepet kom etter at Israel trappet opp angrepene på Gazastripa og i Syria.

TRAPPER OPP: Mesteparten av Gazastripa ligger i ruiner, men Israel skal nå trappe opp og kaller inn tusenvis av reservister. En opptrapping er også ventet i Syria og i Jemen. FOTO: Ariel Schalit, AP/NTBTRAPPER OPP: Mesteparten av Gazastripa ligger i ruiner, men Israel skal nå trappe opp og kaller inn tusenvis av reservister. En opptrapping er også ventet i Syria og i Jemen. FOTO: Ariel Schalit, AP/NTB

I går føk en rakett ned i parkeringsplassen ved Ben Gurion-flyplassen utenfor Tel Aviv. Houthimilitsen har påtatt seg ansvaret.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Utenriks

Analyse

Ukraina har gjen­nom­gått et skifte i sin Kina-politikk.

Tyrkia

Abdullah Öcalan har beordret PKK til å oppløses og legge ned våpnene. Men ifølge Öcalans advokater kan ikke det skje før Tyrkia gir gruppa noen konkrete garantier.

Romania

Ytre høyres kandidat leder på målingene før valget i Romania. Han lover å gi utestengte Calin Georgescu en viktig rolle dersom han vinner.