Kunst

Individet først

På Sandefjord kunstforening ­konkurrerer fem kunstnere i et format som først og fremst gagner visningsstedet.

MYSTISK STEMNING: I Damla Kilickirans bidrag møter vi fragmenter av hieroglyfer støpt i svart og glinsende asfalt. MYSTISK STEMNING: I Damla Kilickirans bidrag møter vi fragmenter av hieroglyfer støpt i svart og glinsende asfalt.

Kunstprisen 2025

Sandefjord Kunst­forening

Vinneren annonseres 27. april

I motsetning til litteratur- og musikkpriser, som fremhever eksisterende verk, fungerer mange kunstpriser som produksjonsplattformer. En nominasjon er en invitasjon til å skape nye arbeider til en gruppeutstilling, og basert på disse kårer juryen én kunstner til vinner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Mickael ­Marmans og Martin ­Sæther: One step forward, two steps ­backward

Kunst

Bilder mellom bøkene

Deichman Bjørvika viser også kunst. I høst er hoved­biblioteket særlig rikt på stadig skiftende visuelle bidrag.

Kunst

Munch på tegne­lof­tet

Ved hjelp av kunstig intelligens har Munchmuseet laget dataspill av tegningene til Edvard Munch. Har det noe for seg, eller er det en gimmick?