Teater

Isabell Sterling, hvor har du vært hele livet mitt?

Oslo Nyes forestilling «Blue/Orange» byr på noen formidable rolleprestasjoner.

IMPONERER: Skuespiller Isabell Sterling blåste Klassekampens teateranmelder av banen. Foto: Lars OpstadIMPONERER: Skuespiller Isabell Sterling blåste Klassekampens teateranmelder av banen. Foto: Lars Opstad

Blue/Orange

Oslo Nye Teater

Av Joe Penhall

Regi: Terese Mungai-Foyn

Med: Isabell Sterling, Tone Eline Knivsflå og Ingvild Holthe Bygdnes

Publikumsvaktene er iført legefrakker. Med vennlige smil og pedagogisk mine ledes vi inn i salen på Centralteatret, der scenen – dekket av irrgrønt kunstgress – er forlenget og strekker seg godt inn i publikumsområdet. Det skaper en uvanlig intimitet i den ellers klassiske teatersalen, som skal vise seg å kle stykket godt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

"Gi meg hånden"

«Gi meg hånden» ser ut som godt teater, men i urpremieren på Arne Lygres «Gi meg hånden» spiller ikke tekst og regi på lag.

Teater

KAUK

«KAUK» er ei leiken og upretensiøs framsyning der alvoret heile tida ligg på lur.

Melding

For lukkede dører

Ei velregissert oppsetjing om vårt sjølvpålagde helvete når vi gjer oss avhengige av stadfesting frå andre i staden for å stå for eigne val.