Kronikk

Akademisk radiofili

Kjernekraft i Noreg vert framstilt som mindre problematisk enn det er.

Professor emerita Brit Salbu ved NMBU prøver i ein kronikken «Politisk radiofobi» i Klassekampen 19. mars å argumentera for fordelar med kjernekraft. Dessverre ber kronikken preg av utelatingar som ikkje kan stå uimotsagde. Å fokusera på auka tryggleik i moderne reaktorar er ei avsporing av debatten. Problema ligg andre stadar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

Viktor Orbán seilte på antise­mit­tiske strøm­nin­ger, men ble renvasket av Benjamin Netanyahu. Da ble han også en nyttig brikke i EUs Israel-politikk.

Felles­for­bundet har varslet at baren min kan tas ut i streik. Ønsker de et enevelde for kjede­be­drif­tene?

I et stadig mer presset og utsatt legemid­del­marked er nordmenn blant de siste i køen. Norge må ha produksjon av nødresept-legemidler.