Anmeldelse

Speeddating som teater

Plutselig satt jeg i en plysjsofa på scenen, side om side med en sexrobot. «Beyond Love» ble alt annet enn en vanlig kveld på jobb.

FLAUT: Sexroboten Harmony til venstre. Caroline Neill Alexander til høyre. Foto: Dragana BulutFLAUT: Sexroboten Harmony til venstre. Caroline Neill Alexander til høyre. Foto: Dragana Bulut

Beyond Love

Black Box Teater, Oslo

Av: Dragana Bulut

Med: Dragana Bulut og ­Caroline Neill Alexander

Speeddating. Kan jeg overhodet tenke meg noe verre? Mens jeg går med raske skritt i retning Black Box Teater på Rodeløkka i Oslo, tenker jeg på akkurat dette. Jeg er på vei til koreograf og forsker Dragana Buluts nye forestilling – «Beyond Love» – et slags interaktivt, performativt speeddating-konsept der vi publikummere skal medvirke aktivt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Rød ungdom

Rødt-topp åpner for å kaste ut Rød Ungdom

Sløsing

Mímir Kristjáns­son og Raudt har laga ein plan som dei meiner kan kutte 22 milliardar kroner med sløsing i offentleg sektor.

Kronikk

Når åpne obser­va­tører mister oversikt, oppstår en ny type kjerne­vå­pen­po­li­tikk: Den under­jor­diske.