Kulturtirsdag

Kunstner på post

Sverre Wyllers flatpressede postkasser er blitt akutt politiske.

POST-MODERNISME: Sverre Wyller har gjort postbiler og postkasser todimensjonale ved hjelp av «en industriell presshammer på 4800 tonn på et stålverk i Sverige». Foto: Haugar kunstmuseumPOST-MODERNISME: Sverre Wyller har gjort postbiler og postkasser todimensjonale ved hjelp av «en industriell presshammer på 4800 tonn på et stålverk i Sverige». Foto: Haugar kunstmuseum

For snart to tiår siden ble Sverre Wyller invitert til å stille ut i Galleri Gann i Sandnes. Herren bak visningsstedet var imidlertid ikke som gallerister flest: Mer enn på utstillingsvirksomhet tjente Sveinung Nygaard penger på å være landpostbud.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Statsbudsjett

Verken Creo eller Filmfor­bundet har store håp for stats­bud­sjettet. – De siste årene har vi bare hørt at det må strammes inn, sier Creos Hans Ole Rian.

Kulturtirsdag

I høst løfter Nasjo­nal­bi­blio­teket frem kinares­tau­ran­tene, rocke­kok­kene og det nynordiske kjøkkenet som brikker i landets nyere kultur­his­torie.

Tidsskrift

Med tids­skrif­tet «Samtal» vil en gruppe forskere fra Norge, Sverige og Danmark gi samfunns­forskningen tilbake til folket.