Kronikk

Frykt for kristen framtid i Syria

Trass i sterke forsikringar frå militsane om at kristne er trygge, er det frykt for framtida.

TID FOR TÅRER: En syrisk kvinne på sin første søndagsmesse etter president Bashar Assads fall, i den ortodokse Mariamiya-kirka i gamlebyen Damaskus. Foto: Hussein Malla, NTB/APTID FOR TÅRER: En syrisk kvinne på sin første søndagsmesse etter president Bashar Assads fall, i den ortodokse Mariamiya-kirka i gamlebyen Damaskus. Foto: Hussein Malla, NTB/AP

Vi er ferdige med kriminelle Assad. Men eg er ikkje sikker på framtida med folka som har teke over. Det fortel George Andrea i Bibelselskapet i Syria i eit videointervju frå Aleppo. Storbyen i nord var den første byen opprørarane tok då dei på tolv dagar fekk det brutale Assad-regimet til å ramla.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

B’Tselem etterlater ingen tvil i sin siste rapport: Israel begår et folkemord. Og Norge, sammen med verdens­sam­funnet, ser på.

Inter­na­sjonalt samarbeid settes på prøve 5. august i Genéve. Er det mulig å bli enige om noe som helst?

Det norske demo­kra­tiet er basert på uskrevne normer. I turbulente tider bør vi vurdere strengere regler.