Kronikk

Frykt for kristen framtid i Syria

Trass i sterke forsikringar frå militsane om at kristne er trygge, er det frykt for framtida.

TID FOR TÅRER: En syrisk kvinne på sin første søndagsmesse etter president Bashar Assads fall, i den ortodokse Mariamiya-kirka i gamlebyen Damaskus. Foto: Hussein Malla, NTB/APTID FOR TÅRER: En syrisk kvinne på sin første søndagsmesse etter president Bashar Assads fall, i den ortodokse Mariamiya-kirka i gamlebyen Damaskus. Foto: Hussein Malla, NTB/AP

Vi er ferdige med kriminelle Assad. Men eg er ikkje sikker på framtida med folka som har teke over. Det fortel George Andrea i Bibelselskapet i Syria i eit videointervju frå Aleppo. Storbyen i nord var den første byen opprørarane tok då dei på tolv dagar fekk det brutale Assad-regimet til å ramla.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

Det ser ut til at lakse­opp­dret­terne slipper unna grunn­rente­skatten. På tide å vurdere andre tiltak?

Offentlige anskaf­felser dreper god arkitektur. Det burde vært omvendt – men hvordan får vi til det?

Verden omstiller seg, mens Norge lot Morrow gå konkurs. Men vi kan ikke si nei til omstilling og samtidig ja til mer velferd.