Kulturtirsdag

Livsstil på museet

Nasjonalmuseets «Å samle på døgnfluer» minner om at også livsstilsmagasinet har en plass i kulturinstitusjonene som vurderer fortiden.

KULTBLAD: Magasinet Joe’s ble skapt av den skotske stylisten Joe McKenna og trykt i bare noen tusen eksemplarer. De to utgavene fra 1990-tallet selges i dag for opptil 2000 dollar. KULTBLAD: Magasinet Joe’s ble skapt av den skotske stylisten Joe McKenna og trykt i bare noen tusen eksemplarer. De to utgavene fra 1990-tallet selges i dag for opptil 2000 dollar.

På toppen av et skap i Nasjonalmuseet, under pleksiglass, ligger to magasiner. Det ene er uåpnet og introduserer seg med hvite bokstaver som danner ordet «joe’s» på en svart bakgrunn. Det andre er åpnet og avslører et oppslag fullt av små bilder av mennesker.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

Mens en amerikansk «Hedda» går sin seiersgang, glimrer Ibsen med sitt fravær i norsk film.

Ideer

Bibel­fors­keren viser hvordan ytre høyre bruker bibelsk vold til sin fordel

Kulturuka

Når det kommer til humor, er vi alle autori­teter. Min ekspertdom er at «One Battle After Another» er hysterisk festlig.