Kulturuka

Under plenen, ødeleggelsen

En gang i framtida kommer noen av disse slagmarkene til å bli dekket av husker, klatrestativ og velklipte fotballbaner.

ASKE: Mennesket har hukommelse, men har naturen? Bildet viser artielleribrent skog øst for Lyman i Donetsk. Foto: Mustafa CanASKE: Mennesket har hukommelse, men har naturen? Bildet viser artielleribrent skog øst for Lyman i Donetsk. Foto: Mustafa Can

Jeg skriver disse linjene i en bunker som er gravd ut i en sikksakkformet skyttergrav atten hundre meter fra de fremste russiske styrkene sørøst for den strategisk viktige byen Pokrovsk, der det voldsomste slaget i krigen finner sted.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturell beredskap

Mette Alstad oppfordrer til å sanke smart.

Hl-senteret

HL-senterets formål er å minne om Holocaust, mener styre­le­deren i Det Jødiske Samfunn i Bergen. Flere mener det var riktig at Jan Heiret gikk av som direktør.

Medier

Store områder i Norge mister papiravis på lørdager fra og med neste sommer. Nationen-redaktøren frykter A- og B-lag blant avisabon­nenter.