Analyse

Stengte bilfabrikker er bare toppen av isfjellet som truer regjeringen

Volkswagen må stenge fabrikker i Tyskland for første gang.

Til å bli svimmel av: Volkswagen, her fra fabrikken i Wolfsburg i Tyskland, er Europas største bilprodusent. Foto: Tobias SCHWARZ, AP/NTBTil å bli svimmel av: Volkswagen, her fra fabrikken i Wolfsburg i Tyskland, er Europas største bilprodusent. Foto: Tobias SCHWARZ, AP/NTB

Det var trolig den verste talen hun har måtte holde på en stund. Mandag sto Daniela Cavallo, fagforeningsleder i Volkswagen, foran hundrevis av bekymrede arbeidere som trippet nervøst foran porten til selskapets hovedfabrikk i Wolfsburg, Tyskland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I dag går Nepal til urnene. En rapper, en tidligere gerilja­soldat og den gamle, korrupte eliten kniver alle om makta.

Iran

USA vil bevæpne kurdiske styrker for å utløse et opprør mot regimet i Iran. Kurderne vil neppe gå inn i en slik operasjon uten klare garantier, mener eksperter.

Usa

Donald Trump og teamet hans klarer ikke å samle seg om en felles forklaring på Iran-angrepet. Det skaper uro i egne rekker.