Fra vår egen navle

Klassekampen starter live-kviss

Kviss-veteran Anne Gaathaug og Klassekampen entrer scenen én gang i måneden.

Stiller spørsmålene: Første tirsdag hver måned arrangerer Anne Gaathaug og Klassekampen kviss i Oslo. Foto: Per HeimlyStiller spørsmålene: Første tirsdag hver måned arrangerer Anne Gaathaug og Klassekampen kviss i Oslo. Foto: Per Heimly

Det skapte furore da Litteraturhuset tidligere i år meldte at de skulle legge ned den tradisjonsrike litteraturkvissen med Anne Gaathaug. På Klassekampens debattsider freste Ole Robert Sunde mot nedleggelsen under tittelen «Noen burde skamme seg».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Gaza-krigen

Espen Barth Eide ser et stemnings­skifte i EU. Nå går europeiske og arabiske land inn for universell aner­kjen­nelse av Palestina og norma­li­sering med Israel.

Mexico

Som tiåring overlevde Lupita Vazquez en massakre på urfolk i Chiapas Mexico. I dag kjemper hun for å få de skyldige dømt – og for urfolks rettig­heter.

Barnerett

Er det mulig å hente hjem terror­sik­tede Aisha Shezadi Kausars sønn samtidig med henne? Det vil påtale­myn­dig­heten vite før de ber Syria om utlevering.